Skip to content Skip to footer

Kuba stříbrný v Hostivicích

     V sobotu 2. září jsme vyrazili na raipdový turnaj do Hostivic. Hrálo se na 9 kol tempem 13min+3s. Jel jsem já s Martinem a vzali jsme s sebou také Kubu. Turnaj byl započítáván do republikového rapidového GP, takže byla solidní účast silných hráčů. Kuba byl pátý nasazený. První tři kola zvládl Kuba ve svižném tempu. Ve čtvrtém kole dostal prvního nasazeného IM Jakuba půlpána, který je silný ve zrychleném tempu. To se také potvrdilo a náš Kuba tuto partii prohrál. V pátém i šestém kole Kuba zvítězil. V sedmém kole jej čekal IM Kirill Burdalev, kterého dokázal přehrát a tím zvýšil své šance na dobré umístění. V sedmém kole musel tahat v časové tísni koncovku s jedním mládežníkem, který se vyšvihl nahoru. Kuba to ustál a v posledním kole hrál s týmovým kolegou TJ Pankrác GM Miloš Jírovský a druhé místo za suverénním Půlpánem. Kuba dokázal udržet remízu a tím i druhé místo v turnaji.

Mě se moc nedařilo. Ukázalo se , že jít na koncert před turnaj nebyla ideální příprava a také „rychlé“ tempo mi moc nesvědčilo. Se třemi body jsem skončil na chvostu startovního pole.

Martin zahrál solidní turnaj umístil se s 4,5 body na 39.místě, když byl 52 nasazený. Turnaj mu sloužil jako příprava nebo spíš rozehrání před MČR v rapidu mládeže a vyplatilo se. O tom ale v jiném článku…

Výsledky zde.

 

Pavel Tejnor

Show CommentsClose Comments

Leave a comment