Skip to content Skip to footer

Činnost našeho oddílu se v současné době ubírá dvěma směry….

V první řadě se věnujeme v jednotlivých šachových kroužcích šachové výuce mladých žáků základních škol se zájmem o královskou hru a v druhé řadě reprezentaci v mistrovských šachových soutěží ČR a Jihočeského kraje ve všech kategoriích.

Šachové kroužky nyní máme v:

  • ZŠ Vodňany (pondělí:  13:00-15:00)  –   trénuje KM Martin Klicnar
  • ZŠ E. Beneše  (středa: 13:30-14:30) –   trénuje Pavel Tejnor, Filip Hlavsa
  • ZŠ  J.K.Tyla  (čtvrtek: 14:00-15:00) –    trénuje KM Jan Gdovin, Vladimír Šimek
  • DDM Písek  (čtvrtek:  17:00-18:00) –     trénuje KM Ján Gdovin, Vladimír Šimek
  • Čtvrtek – 15:00-19:00          trénink s FM Michalem Novotným vyhrazený pro nejtalentovanější mládež co pracuje i doma
  • Pátek – 16:00-18:00                trénink talentované mládeže s  FM Jakub Stinka a Jiří Landa (Čechova ulice 454)
  • Pátek  od 18:00  hrají dospělí s dětmi a mladými šachisty

 
Děti ze školních kroužků mají možnost postoupit, v případě dobré výkonnosti a zájmu, do pátečních tréninků. Páteční trénink je vyhrazen pro straší i mladší talentované děti.  Trénink probíhá v menších skupinách. Tréninky dětí se prolínají za účelem vytvoření dobrého kolektivu. V pátek na tréninky chodí dospělí šachisté a hrají s dětmi partie. Děti  jezdí pravidelně na turnaje, případně hrají již soutěže dospělých. 
Ti nejlepší pak mohou chodit na individuální tréninky, které vedou FM Jakub Stinka a FM Michal Novotný. U mladších talentovaných dětí to je KM Ján Gdovin a Josef Streďák.
Družstvo dospělých je pravidelným účastníkem 2.ligy. Dále obsazujeme družstva v první, druhé i třetí divizi v Jihočeském kraji. V družstvech dospělých již pravidelně hrají talentovaná mladí šachisté.
 

Show CommentsClose Comments

Leave a comment