Skip to content Skip to footer

1.Liga mládeže pokračovala zasněženým dvoukolem

     K dalšímu dvou kolu 1.Ligy mládeže jsme cestovali v sobotu 2.prosince do Líní. (Plzeň) Nakonec jsme zde zaznamenali jednu těsnou prohru o půl bodu a jednu těsnou výhru o půl bodu. Ze základní sestavy nám přitom chyběl jen Ondra, který onemocněl. Přes Ondrovu neúčast jsme bojovali! V prvním zápase jsme si vybrali kotel smůly. Volodymyrovi se na první šachovnici vůbec nepovedlo zahájení. Zapomněl přípravu a zvolil nesprávné pokračování. Proti velmi silnému soupeři s ELE přes 2100 neměl šanci. Přesto bojoval a chopil se každé šance na aktivní protihru. Na druhé šachovnici Vicky stála velmi podezřele a nakonec prohrála po taktické zápletce po ztrátě figury. Martin na třetí stál trošku hůře a pasivně. Vše přešlo do koncovky těžkých figur. Martinův soupeř, ale koncovku nezvládl a v nevhodné chvíli vyměnil těžké figury. Následnou pěšcovou koncovku Martin s přehledem a se znalostmi vyhrál. Matěj měl celou partii pod kontrolou a svého soupeře jasně přehrál! Benjamínek Jonáš rozehrál svoji partii velice dobře a měl našlápnuto na jasnou výhru. Bohužel nezvolil správné pokračování a chyba v propočtu vedla k prohře. Velká škoda! Musím pochválit především Marka, který musel bojovat v poslední partii prvního zápasu o vítězství, i když nestál úplně dobře. Markovi se nepovedlo zahájení a dále pokračoval v pasivní hře. Dohrával poslední a dostal nabídku remízy. V horší pozici vyhověl kapitánovi a hrál dál na výhru. Ta jediná mohla zachránit zápas a remiz celkově. Pozici postupně vylepšil a hrál na výhru. Bohužel to už vyhrát nešlo a soupeři se rozešli smírně. Zápas jsme prohráli 2,5:3,5

Ve druhém zápase přijela soupeři těsně před utkáním ještě jednu posilu, ale my jsme se nelekli! Volodymyr na první šachovnici partii rozehrál poněkud lehkovážně a dostal se do smrtelné vazby. Bohužel se staral o to, aby neztratil pěšce a nezahrál osvobozující c3! Na vazbu doplatil a prohrál. Na třetí desce Martin hrál hodně podezřele. Dostal se do pozice kde stál jeden tah od matu. Martin měl s jistotou věčný šach, ale nakonec z toho bylo vítězství. Soupeřka zde zahrála nepřesně a Martin toho využil. Matěj opět zazářil a jasně svého soupeře přehrál. Napodruhé pochopil, že má soupeřova jezdce tahem f6 zcela zavřít. Poté již byla partie s v podstatě s figurou více jednoznačnou záležitostí. Marek opět bojoval a svoji partii s přehledem vyhrál. Jonáš si vybral smůlu do konce. Nezkušenost a asi i únava si vybrala svoji daň. Chyba v propočtu a rychlá prohra. Vicky rozehrála partii dobře a ta přešla do věžové koncovky. Zde Vicky hrála na výhru, ale soupeřka zdatně vzdorovala. Přijmout remiz nemohla neboť by Domažlice zápas prohráli. Dlouhá partie skončila zaslouženou remízou.  Zápas jsme vyhráli 3,5:2,5!

Počasí v sobotu nebylo vůbec dobré a tak jsem rád, že svou účast nikdo neodvolal a hráli jsme v dobré sestavě.

Po pěti odehraných kolech jsme na skvělém pátém místě. V přiloženém souboru (4. a 5. kolo) najdete také pořadí úspěšnosti hráčů z celé 1.Ligy mládeže B, kde z našeho klubu vyčnívá Matěj na čtvrtém místě a Marek na osmém místě! Je tedy jasné kdo náš tým bodově táhne.

Další dvou kolo se hraje 20. ledna v Táboře. Budeme hrát s Budějovickým QCC a Táborským Šachklubem. I v tomto dvoukole bychom potřebovali bodovat. Tři body z tohoto dvou kola by nás již velice přiblížili k setrvání v Lize mládeže i pro příští rok.

Pavel Tejnor

Show CommentsClose Comments

Leave a comment