Skip to content Skip to footer

Stříbrná medaile pro Zdenka na Velké ceně mládeže

V sobotu 16.12.2023 jsme vyrazili se 7 mládežníky na velkou cenu do Tábora. Velkým úspěchem skončil turnaj pro Zdeňka Říhu, umístil se ve skupině D na 2. místě, když získal 6 bodů ze 7 a postoupil do skupiny C. Předvedl opravdu skvělý výkon. Na 6. místě jen o pomocné hodnocení skončil Denys Krytskyi. Škoda, mohl také postoupit do skupiny C. Na 11. místě skončil Maksym Kovtun. Jáchym Háb hrál svůj první šachový turnaj a zahájil ho impozantním výkonem, když vyhrál první 3 kola. Vypadalo to na senzaci, ale všechny další 4 partie prohrál. Zamyslíme se, kde se stala chyba, nicméně Jáchym je velkým příslibem pro písecký šach.

Ve skupině C se na pěkném 5.místě umístil Jonáš Irber. Opět hrál několik partií se staršími dětmi, rozdíl byl až 9 let, ve kterých měl Jonáš přehnaný respekt z výrazně starších soupeřů . Současný systém se nám vůbec nepozdává, zvažujeme, že ho budeme na nejbližší valné hromadě Jihočeského šachového svazu rozporovat. Hrát spolu by měly děti v stejné věkové skupině.

Skupiny A a B byly jako většinou v minulosti spojeny. Na 11. místě skončil Timofii Zinchuk, který měl strašný start 0 ze 3, pak ale získal 3,5 bodů. Jonáš Klement měl start lepší, ale zakončil nulovým ziskem z posledních tří kol.  Proto skončil na 16. místě.

Velká cena bohužel byla naplánována na poslední chvíli do termínu, kde kolidovala se soustředěním KTCM (tréninkové soustředění vybrané mládeže z Jč. kraje) ve Vráži. Tím se zkomplikovala situace nejen pro násš oddíl, ale i pro ostatní oddíly. Budeme podporovat jakoukoliv snahu, která by tomuto souběhu v budoucnosti zamezila.

S odvozem dětí na turnaj nám pomohli rodiče Říhovi, za což moc děkujeme. Pomoc od rodičů je nezbytná, nejsme schopni zajistit odvoz všech dětí vlastními prostředky.