Skip to content Skip to footer

Povedená výprava na OAZA AKROP OPEN

První lednovou sobotu (6.1.) jsme vyrazili na první ze seriálu turnajů OAZA AKROP OPEN do Prahy. Původně mělo jet pět kluků, ale na pátečním tréninku se ještě přidal Jáchym Háb. V autě jsem tak vezl ještě Martina, oba Jonáše a Matyáše. Poslední místo zůstalo volné, protože Zdeněk vyrazil do Prahy v doprovodu celé rodiny.

Turnaje se se zúčastnilo 70 hráčů do 14 let. Tempo turnaje bylo 20 min + 2s. Hrálo se na 7 kol. Pouze prvních 23 hráčů mělo uhrané ELO.

Pět našich mládežníků se naskládalo ve výsledkové listině od 26.místa do 34. místa. Matyáš Sobek slavil narozeniny a přestože získal 3,5 bodu, tak nebyl se svým výkonem spokojen. Matyáš už dobře pracuje s časem. V tomto ohledu byl z kluků jeden z nejlepších. Matyáš měl tu smůlu že hrál tři kola s kamarády z Písku. Jáchym Háb hraje šachy krátce, ale přesto se mu podařilo získat 4 body. Jáchym má taktický postřeh, ale vzhledem k jeho velice rychlé hře jej ne vždy využije. Nicméně v předposlední partii dokázal vyčerpat skoro všechen svůj čas a soupeři nakonec spadnul praporek. Chybí mu také základy, ale to se budeme snažit na tréninku dohnat. Stejně bodů nastřádal i Zdeněk Říha. Zdenda zahrál velmi dobře první dvě partie, kdy končil vždy mezi pěti poslednímu partiemi. Bohužel pak neskutečně zrychlil a ostatní partie vyloženě odblical. Jonáš Klement jako 18. nasazený také uhrál 4 body. Jonáš stále střídá dobré okamžiky s těmi slabšími. Nemělo by se mu již stávat, aby byl v partii s podobě silným hráčem po deseti tazích úplně prohraný. Jonáš Irber také jak jinak 4 body. Více zpomalil především v partii druhého kola, kdy se dostal na 4.šachovnici. Jinak jej stále provází nešvar s rychlou hrou. Martin Tejnor byl třetí nasazený a k jeho překvapení mu byli až do pátého kola nalosováni vždy výrazně slabší soupeři. Končil partie velice brzy a měl tedy dost času se připravit na poslední dvě rozhodující partie. V šestém kole dokázal porazit třetího nasazeného, ale v posledním kole, kdy hrál o první místo s prvním nasazeným špatně rozehrál zahájení a nechal si vytvořit izolovaného dvojpěšce na kterého partii také prohrál. Martin obsadil tedy druhé místo v turnaji.

Když jsem se díval do výsledků, zjistil jsem, že nikdo z kluků (mimo Martina) neporazil soupeře s Elem. To není moc dobré zjištění. Bohužel jsem moc partie kluků nesledoval, protože mě bolelo koleno a spíše jsme posedával. Klukům se turnaj líbil a myslím, že si i dobře rozuměli. Velkým lákadlem je asi možnost vyhrát v losování tablet pro všechna účastníky alespoň 4 turnajů v tomto roce. Pořadatelsky byl turnaj velice povedený. Vše klapalo, začátek i konec turnaje měl minimální zpoždění oproti propozicím. Doma jsme byli z Prahy dříve než z některých turnajů v jihočeském kraji. Přímo na patře kde se hraje je pizzérie kde byla také rychlá obsluha a dalo se tam celý turnaj posedět. Pokud kluci budou mít zájem tak uděláme výpravu i na další turnaj který je v únoru.