Skip to content Skip to footer

Výhra na Julisce

      V neděli 14.1.2024 vyjelo naše druholigové družstvo na zápas s Duklou Praha na Julisku. Po 5 kolech z 11 jsme měli jako vedoucí tým náskok 3 body, nicméně zápas jsme nesměli podcenit.
Jako první skončila remízou partie našeho kapitána Romana Grilla se Silvií Orságovou, pozice byla v koncovce naprosto rovná. Asi nejzajímavější partii sehrál náš velký talent FIDE mistr Jakub Stinka, v 10. tahu stály na šachovnici 4 dámy, které vznikly proměnou pěšců na posledních řadách. Partie byla ve velkém zájmu všech přítomných, protože to se nestává často. Našemu hráči se však pozice ne úplně líbila, takže nabídl ve 20. tahu remízu, kterou soupeř přijal. Poté skončila partie Jána Gdovina, který v zahájení odmítl remízu, pak ji však ve 30. tahu sám nabídl, když nevyužil velmi dobré šance. Pak rychle po sobě skončily partie Honzy Havlíka a Michala Novotného, kteří oba vyhráli po přesvědčivém výkonu. Kuba Šimůnek černými vyrovnal a partii s přehledem remizoval. Na 1. šachovnici hrál náš největší talent v historii klubu mezinárodní mistr Jan Miesbauer. Dnešní partie se mu však nevydařila, v zahájení odmítl remízu a nakonec partii se zkušeným hráčem Dukly Mirkem Muroňem prohrál. To kompenzoval na 3. šachovnici Dan Pražák výhrou po chybě soupeře v závěru remízové partie.
Po 6. kole má družstvo Chess club Písek stále plný počet bodů a bojuje o postup do druhě nejvyšší soutěže družstev v ČR.

Ján Gdovin

Výsledky 2.ligy

Show CommentsClose Comments

Leave a comment