Skip to content Skip to footer

Dvě madaile z Velké ceny mládeže na VŠTE

     V sobotu 27.1.2024 jsme vyrazili na další Velkou cenu v rapid šachu mládeže do Českých Budějovic. Turnaj se hraje ve 4 výkonnostních skupinách A-D, kde A je nejsilnější. Celkem se turnaje zúčastnilo 86 hráčů, z Chess clubu Písek vyjelo 10 mládežníků, 9 chlapců a 1 dívka. Dopravu a doprovod jsem zajišťoval já a rodiče Říhovi, Hazukovi a Hábovi, za což velmi děkujeme, jejich pomoc je nezbytná.

Velkého úspěchu dosáhl Jonáš Irber (ročník 2014), který ve skupině C skončil na 2. místě z 20 účastníků se ziskem 6 bodů ze 7 kol a postoupil do skupiny B. Jeho hra se stále zlepšuje a je velkým příslibem pro náš klub.

Ve skupině A skončil Volodymyr Zinchuk na pěkném 3. místě z 14 účastníků, jeho ambice jsou ale větší. Až skončí přípravu na přijímací zkoušky na gymnázium, chce se šachu věnovat intenzivněji. Další náš účastník Daniel Tesař obsadil rovněž pěkné 5. místo.

Ve skupině B jsme měli 3 hráče, Jonáš Tomynec obsadil 7. místo z celkem 16 hráčů, Jonáš Klement 10. místo a Timofii Zinchuk 11. místo.

Ve skupině C jsme měli ještě dalšího hráče. Zdeněk Říha na minulé ceně do této skupiny postoupil z 2. místa ve skupině D, dnes se poprvé setkal se silnějšími soupeři a obsadil 12. místo.

Ve skupině D hrálo 36 hráček a hráčů, 5 z nich postupuje do skupiny C. Maksym Kovtun skončil již na minulé velké ceně na 6. místě a dnes byl opět na hraně postupu na 8. místě. Jáchym Háb obsadil 20. a Julie Hazuková (vnučka našeho hráče Jiřího Jareše) skvělé 28. místo-byl to její první turnaj.

Jsme velmi rádi, že práce našeho šachového oddílu s mládeží má viditelné výsledky a budeme v ní pokračovat.

 

Ján Gdovin

 
Show CommentsClose Comments

Leave a comment