Skip to content Skip to footer

Klubové derby tentokrát ve 2.divizi

     Ve druhém kole nás čekal opět bratrovražedný boj. Snažili jsme se nasadit vyrovnané sestavy a průběh utkání tomu odpovídal.
Na první šachovnici tradičně nastoupil Maksym Velichko a rychle přehrál Dominika Bicana v grunfeldově obraně. Soupeř to Maximovi ulehčil a vítězná taktika na sebe nenechala dlouho čekat. Na druhé šachovnici nastoupil Jirka Bureš s MUDr Hajíčkem a svoji pozici postupně zesiloval, připravil rozhodující útok na krále. Ve složité a stísněné pozici Jirkův soupeř spotřeboval příliš času a překročil čas. Na třetí šachovnici Volodymyr narazil na zkušeného a silného Miloše Kratochvíla. Partie se Volodymyrovi vůbec nepovedla a brzy pozice se spoustou slabin nešla bránit. Zkušenost po zásluze zvítězila. Na čtvrté šachovnici jsem bílými figurami narazil na Jiřího Jareše. Hráli jsme královskou indickou. Jirka zahájení sehrál nepřesně a brzy jsem získal velkou prostorovou převahu a náskok ve vývinu. Jirka ještě zkusil utéct králem na dámské křídlo, ale postouplí pěšci ca d a zároveň svázané figury královského křídla nedovolili Jirkovi účinnou obranu a byla z toho třetí výhra. na zadních šachovnicích se nám až tak nedařilo. Statečnou a bojovnou partii odehrál Ondra Topka s Vláďou Švecem. Obětoval kvalitu, dostal se do tlaku. Posléze měl dvě figury za věž. Připravil si volného pěšce. Ve snaze najít vítězné řešení se dostal do časové tísně. Zde pozici pokazil a byl velmi rád, že partii zachránil věčným šachem. Už si bude pamatovat, že cestou k výhře byla výměna dam. Poté věž proti jezdci, střelci a volnému pěšci nemá šanci na úspěch. Sqwělý bojovný výkon! Marek Dobeš nastoupil proti Viktorovi Tyschenkovi. V bojovné partii přešla partie do střelcové koncovky a Marek stál na hranici výhry. Viktor díky Markově slabší chvilce a aktivní protihře ve formě středového volného pěšce vynutil remízu opakováním tahů.
Filip Novák zaspal a zapomněl, že má hrát. Buzení telefonem zabralo a Filip s půl hodinovým zpožděním k partii dorazil. Po omluvě soupeři za pozdní příchod partie rychle začala. Filip možná, ale vstal asi levou nohou a smolný den si vybral dokonce. Rychle ztratil figuru a snadno prohrál. Jistě umí zahrát daleko lépe. K první vážné partii nastoupil na osmé šachovnici Lukáš Lang. Hrála se francouzká obrana. Lukáš se snažil co mu síly stačili, ale bylo vidět, že se ještě musí hodně učit. Mohl hrát daleko aktivněji dopředu. soupeřovi věže vtrhly do jeho tábora a byla z toho ztráta figury a celé partie. Výsledek 4:4 byl zcela spravedlivý a byl to boj až do konce!
 
S pozdravem a dycky Chess club Písek
 
Jirka
Show CommentsClose Comments

Leave a comment