Skip to content Skip to footer

Sedm statečných v Plzni

     Po početních redukcí, kdy se dva hráči museli odhlásit, se nakonec výprava sedmi hráčů Chess clubu Písek vydala směr Plzeň. Na tradiční plzeňský rapid hraný na devět kol jsme se velmi těšili. Sqwělí pořadatelé a secesní prostředí plzeňského pivovaru mají své kouzlo. Bojovat o úspěch, prestiž a body jeli Jakub Stinka, Jiří Landa, Maksym Velichko, Láďa Kolář, Sergei Pirrozhkov a mladíci Dan Tesař a Marek Dobeš.

Hrálo se výživných devět kol s tempem dvacet minut na partii. Většina turnajů se již hraje s přídavkem a tak ne všem toto tempo vyhovovalo a o dramatické chvíle nebyla nouze. Turnaj byl tradičně velmi silně obsazen. Zúčastnili se dva hráči s titulem GM, pět mezinárodních mistrů a sedm hráčů s titulem FM. Sto dvacet účastníků zcela zaplnilo secesní prostory.

Na osmém místě skončil Jakub Stinka. Byl osmý nasazený, ale jistě doufal v lepší výsledek. Časové tísně ho stály pár dobrých pozic a místo výhry skončily jen remízou. Los také nebyl moc příznivý. Celkem 6,5 bodu.

 Já jsem se na začátku tradičně trápil, úvodní dvě partie dotlačil do výhry jen silou vůle. Druhou s velkým štěstím. Dařila se mi hra v koncovkách a probojoval jsem se na přední šachovnice. Zde jsem si stihl zahrát i s dvěma titulovanými hráči. Vždy jsem měl černé figury a partie měly jasný průběh v můj neprospěch. Zdobila mě vytrvalost a boj do konce. Výsledkem bylo 5,5 bodu a 26 místo.

Maksym Velychko bojoval ze všech sil. Dokázal porazit hráče s titulem FM. Je výborný taktik a rychle sbírá zkušenosti. Stále se zlepšuje, ale výkony jsou ještě nevyrovnané. 4,5 bodu a 55 místo. Tajně jistě doufal v lepší výsledek. Nicméně jeho 55 místo odpovídá původnímu nasazení.

Marek Dobeš předvedl velmi dobrý výkon a stále zlepšující hru. Musí zapracovat hlavně na zahájení a taktice. Propočet párkrát selhal. Dobře rozehrané partie ztratil, ale i tak 80 místo a výkon 1 462 ELO je velmi slibný. Marek byl původně nasazený jako 97.

Totéž se dá říci o Danovi Tesařovi. Je vidět, že na sobě velmi pracuje a stále se posouvá vpřed. Herní praxi dohání nadšením a přemýšlivostí. Nezkušenost ho stála slibně rozehrané pozice a lepší umístění. Dan uhrál 4.body (83. místo) a výkon 1 355 ELO je dobrým příslibem. Věřím, že oba kluci velmi rychle překročí ELO 1600.

Jsem velice rád, že na tradiční a náročný rapid s námi jel i matador Láďa Kolář. Bojoval a hrál pěkné partie. Náročný turnaj zvládl, i když ke konci docházely síly. 4 body a krásné 87 místo. Láďo gratuluji!

Ukrajinský kamarád Sergei Pirozhkov doplatil na pomalé hraní a svoji velkou neřest, a to časové tísně. Jelikož se hrálo bez přídavku, tak několik partií prohrál na čas ve vyhraných pozicích. To ho stálo body i umístění. 3 body a 95 místo.

Doufám, že na příští turnaj pojede početnější výprava!!!!

Zvlášť bych chtěl poděkovat Honzovi Gdovinovi, který pomohl dopravou z Plzně a přesto, že ze zdravotních důvodů nemohl hrát, tak do Plzně na otočku přijel a pomohl kluky odvést až domů. Honzo smekám a moc děkuji!!!

 

Dycky Chess club Písek

Jirka

Show CommentsClose Comments

Leave a comment