Skip to content Skip to footer

Velice úspěšná 2. VC ve Veselí n. Lužnicí

     V sobotu 10.2.2024 jsme se za velké mlhy a podpory rodičů vydali na další velkou cenu směr Veselí nad Lužnicí. Jelo sedm hráčů natěšených na turnaj a nebývale se jim dařilo. Ve skupině A nastoupil stále zlepšující se Volodymyr Zinchuk a předvedl výborný výkon. Po šesti kolech vedl o půl bodu a remiz v poslední partii mu stačila na výhru celé skupiny. Partii hrál velmi aktivně a snažil se vyhrát. Nakonec doplatil opět na časovou tíseň a prohrál. Uhrál 5 bodů ze sedmi, a nakonec skončil třetí. Gratuluji a věřím, že příště to bude výhra!

Ve skupině B jsme měli hned čtyři zástupce –  Jonáše Klementa, Jonáše Tomynce, Jonáše Irbera a Timofie Zinchuka. Kluci začali výborně a v prvních kolech všichni vyhrávali. Nejdříve došel dech Jonášovi Klementovi a nenavázal na výborná tři kola, kdy měl tři ze tří. Přidal už jen půl bodu a bylo z toho výborné sedmé místo. Nevyrovnané výkony měl Jonáš Tomynec, který když hraje pomalu, je schopen porazit skoro každého hráče. Jen si nechce nechat poradit. Nakonec čtyři body a výborné šesté místo. Velmi mě překvapil Timofii a Jonáš Irber. Oba pochopili, že pomalá hra je lepší než spěch a body utěšeně přibývaly! Timofii získal pět bodů a na pomocné hodnocení skončil třetí výkonem 1316 ELO bodů! Výborně, gratuluji. Jonáše Irbera nám museli přes noc vyměnit! Dal si říci a zpomalil hru. Výsledkem bylo první místo a postup do skupiny A. Získal také pět bodů a pomocné hodnocení ho vyšvihlo na první místo. Výkon 1421! Všichni mě nejvíc potěšili předvedenou hrou a vzájemnou podporou!

Ve skupině C nastoupil Zdeněk Říha. Některé partie vyhrál s velkou dávkou štěstí, ale nechal si poradit a další partie zvládl výborně. Zklidnil se a začal více počítat a byla z toho zlatá medaile a postup do skupiny B. Zdeněk uhrál 6 bodů ze sedmi.

Ve skupině D nastoupil náš nový talentovaný hráč Jáchym Háb. Hned v první partii se svojí zbrklostí dostal do prohrané pozice, poté začal hrát s rozmyslem a pomaleji. Záhy partii otočil a byl z toho první bod. Začal chápat, že rychlou a zbrklou hrou si vše jen kazí. Každou partií hrál lépe a lépe. V poslední partii převedl nejlepší hru a nad těžkým soupeřem zvítězil. Především, proto, že hrál pomalu, pozici kontroloval a díky tomu všechny soupeřovi léčky prohlédl. Byl z toho výborný výsledek 5 ze sedmi možných bodů a celkově 5 místo, postup do skupiny C. Gratuluji! Jáchym má hezky našlápnuto, ale čeká jej ještě hodně práce aby dohonil ostatní kluky, kteří hrají šachy mnohem déle než on.

Nejvíce mě potěšila soudržnost a výborná parta, která se mezi kluky tvoří. Jejich hra měla smysl a je vidět, že se všichni zlepšují. Pozitivní rivalita mezi nimi je žene kupředu. Věřím, že na další Velké ceně
v Čížové nás bude podstatně více a budeme také tak úspěšní.

Dycky Chess club Písek

Jirka

Show CommentsClose Comments

Leave a comment