Skip to content Skip to footer

Uspořádali jsme 3. VC mládeže v Čížové

     V sobotu 9.března 2024 v hostinci u Štálichů uspořádal šachový club v Písku 3. Velkou cenu v Čížové Turnaje se zúčastnilo 80 dětí ve čtyřech výkonnostních skupinách. Skupina D, která je určena především pro nejmenší a začínající příznivce šachové hry byla obsazena 28 dětmi. Chess club Písek byl zastoupen Martinem Joujou a Ondřejem Rončkou. Ondrovi se moc nedařilo a s dvěma body skončil na 24 místě. Martin se se soupeři popral lépe a uhrál 3,5 bodu a výsledkem bylo 14 místo.

Ve skupině C startují děti, kteří zvládli první šachovou abecedu a začínají o šachu přemýšlet. Ve skupině C jsme měli jednoho zástupce, a to Jáchyma Hába. Snažil se, ale výkony byly poznamenány chybami. Škoda. Ve vyšší skupině se, ale neztratil a sám si vyzkoušel, že hrát se soupeři, kteří již znají šachovou abecedu není tak snadné. Věří, že příště to bude ještě lepší. 3,5 bodu a výborné 10 místo.

Ve skupině B jsme měli dva zástupce. Ostříleného Jonáše Tomynce a z minulé Velké ceny postoupivšího Zdeňka Říhu. Zdeněk rychle zjistil, že mezi skupinou C a B je velký výkonnostní rozdíl. Hodně se trápil, chybami v propočtu ztratil hodně partií. Získal jeden bod a poslední 18. místo. Věřím, že ho to zdravě naštvalo a svojí pílí bude na sobě pracovat a příště to bude určitě lepší. Jonáš bojoval, chyb se nevyvaroval, ale zkušenosti pracovali v jeho prospěch. V rozhodující partii, ale svojí chybou prohrál, a tak nakonec 5 bodů a výborné druhé místo! O kousek mu unikl postup do skupiny A.

Ve skupině A jsme měli čtyři zástupce. Martina Tejnora, Volodymyra Zinchuka a dva nováčky Daniela Tesaře a Jonáše Irbera. Jonáš se trápil a rychle zjistil, že hrát na vyšší úrovni není vůbec jednoduché. Bojoval, ale soupeři byli lepší a nakonec 1,5 bodu a dvanácté místo. Daniel se opravdu snažil, někdy až moc. Hra byla těžkopádná a nedokázal své znalosti přenést do praktické hry. Nakonec 1,5 bodu 11 místo. Volodymyr s Martinem patřili k favoritům skupiny A předpoklady bezezbytku splnili. Oba hráli zajímavé šachy, Volodymyr mnohdy na hraně možného, Martin lépe aplikoval své znalosti. Nakonec Martin výborné druhé místo 6 bodů ze sedmi partií. Prohrál pouze s pozdějším vítězem Volodymyrem. Volodymyr hrál výborně a po šesti kolech měl 6 za 6! V posledním kole sice prohrál, ale první místo si zasloužil. Skvělý výkon a gratuluji! Jen tak dál!

Vydařil se i celý turnaj. Proběhl bez zádrhelů v organizaci a menší spory byli rozhodčími rychle vyřešeny. Velmi děkuji za pomoc při rozhodování Andree Kadlecové a Rudovi Černíkovi. Myslím, že turnaj skončil ke spokojenosti všech.

Dycky Chess club Písek

Jiří Landa