Skip to content Skip to footer

Už zbývá jen malý krok

     V neděli 25. února jsme ve 2. lize v devátém kole letos poprvé v základní sestavě bez náhradníků nastoupili proti silnému družstvu ŠK Líně B. Soupeři mají silnou soupisku, ale obvykle nastupují bez nejsilnějších hráčů a s několika náhradníky. Podobně tomu bylo i tentokrát.

Rychle skončily partie remízou na 4., 6. a 8. šachovnici, kde jsme hráli černými figurami a když naši soupeři nezískali nebo neudrželi výhodu ze zahájení, dohodli se v rovné pozici na remízách. K remízám se následně připojil i Michal Novotný, v jehož partii odrazil soupeř několik pokusů o útok a pozice již několik tahů vyhlížela podezřele. Na ostatních šachovnicích probíhal urputný souboj. Jako další skončila moje partie na sedmé šachovnici, kde jsem se přes množství dobrých šancí na výhru nakonec nedůslednou hrou připravil o vítězství v koncovce jezdce proti špatnému střelci. V té době se ale již schylovalo k rozhodujícím vítězstvím, když Honza Miesbauer zkušenou hrou postupně zatlačil soupeře do pasivity a po zisku dvou pěšců a přechodu do vyhrané koncovky donutil soupeře ke kapitulaci. Ve stejné době zvítězil na třetí šachovnici i Daniel Pražák efektním postupem pěšce, když jeho soupeř ve složité koncovce nevyužil všechny možnosti obrany. Danielovi se v letošním roce velmi daří a slavil již čtvrtou výhru v řadě. Nejdelší partii sehrál Jakub Stinka, který černými figurami získal slibnou pozici s dámou a několika pěšci navíc proti dvěma věžím. Ve složité pozici ale nehrál přesně, výhodu se mu nepodařilo realizovat a partie skončila po 88 tazích remízou.

Celkovým výsledkem zápasu je další výhra, tentokrát v poměru 5-3 a při stoprocentní bilanci a náskoku 5 bodů před druhým v pořadí družstvem ŠK Dvorec už nám zbývá jen malý krok k dosažení celkového prvenství. Držte nám palce, ať se nám to podaří již v příštím, desátém kole, ke kterému pojedeme 17. března do Prahy k utkání s Unichess Sekáček.

Roman Grill

 

Výsledky zde.