Skip to content Skip to footer

Tymofii vyhrál skupinu C na 4.Velké ceně

          V sobotu 20.5.2023 jsme vyrazili na další Velkou cenu s veselou náladou do Českých Budějovic. Ve skupině A hrál Volodymir Zinchuk, který předvedl velmi bojovné partie s touhou v každé zvítězit. Bohužel některé nadějné pozice nedotáhl do konce. Nejvíce se projevila neznalost koncovek a stála Volodymira lepší umístění a 1,5 bodu. Celkem z toho bylo 7 místo a 4 body. Volodymir se stále zlepšuje, ale musí pochopit, že i znalosti teorie a základů koncovek ho brzdí a kazí mu lepší umístění.

Ve skupině B jsme měli Ondřeje Topku a Jonáše Klementa. Jonáš se do skupiny B dostal na žádost pana Havlíčka, aby mohl dosudit skupinu. Jonáš se rozhodně v silnější skupině neztratil, ale měl to v silnější skupině velmi těžké. V první partii krásně vyhrál a pozdější bronzovým medailistou Tomášem Divišem. Přes výborný začátek se Jonášovi úplně nedařilo, a nakonec získal dva body a deváté místo. Favoritem skupiny B byl Ondra Topka. Hrál velmi opatrné šachy bez velkých ambicích na výhru. Ondrovi se nepovedla jedna jasně vyhraná koncovka což ho stálo medailové umístění, a nakonec na pomocné hodnocení čtvrté místo.

Nejpočetnější zastoupení jsme měli ve skupině C. Matyáš Sobek si účast vybojoval v minulé Velké ceně svým výborným druhým místem. Hraje šachy pár měsíců a neustále se zlepšuje, nicméně turnaj se mu příliš nevyvedl a skončil s dvěma body předposlední. Chybí mu ještě základy a projevili se chyby v propočtu. Věřím, že vlastním přístupem půjde brzy na horu! Tymofii Zinchuk a Filip Novák hráli do posledního kola o postup a medailové umístění. Oběma chybí ještě některé základní znalosti a přehled v koncovkách. Oba hráli pěkné šachy a rvali se o každý bod. Los v posledním kole oba poslal do vzájemného souboje. Souboj skončil remízou ve věžové koncovce, kde Timo jistě mohl ještě zkoušet hrát na výhru. Filipovi nakonec již podruhé těsně unikl postup do skupiny b a skončil 5 s 5 body. Pět bodů stačilo na bronzovou medaili, ale pomocné hodnocení bylo proti. Tymo ve skupině C zvítězil a postupuje do skupiny B. Gratuluji! První místo 5,5 bodu. Mohl mít i plný počet bodů, ale jeho rychlá hra byla proti. Tymo zpomal! Nicméně domluva a rada je těžká. Jako by hrách na stěnu házel.

Ve skupině D nastoupil benjamínek Pepa Čížek. 3,5 bodu a 30 místo. Pepa bojoval a když hrál pomaleji, tak bodíky přibývaly. Spokojenost na všech stranách!

Výsledky zde.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment