Skip to content Skip to footer

Pět medailí z krajského přeboru v rapid šachu mládeže

Chess club Písek uspořádal v sobotu 27. května Krajský přebor Jihočeského kraje v rapid šachu mládeže. Turnaj se konal v reprezentativních prostorách kulturního domu v Písku. Hrálo se v kategoriích HD8, HD10, HD12, HD14, HD16+HD18 . Celkem se zúčastnilo 89 dětí z celého Jihočeského kraje. Z našeho oddílu jich bylo celkem sedmnáct.

V kategorii HD8 jsme měli jediného mládežníka a to Ondřeje Rončku. Ondra sbírá zkušenosti a zisk tří bod ze sedmi partií je pro něj povzbuzení do další práce.

Ve věkové kategorii do 10 let jsme zaznamenali dvojitý úspěch. Na druhém místě skončila v dívkách Markéta Brožáková  a v chlapcích Jonáš Irber.  Jonáš se musel popasovat s vyrovnanou konkurencí a také se svou rychlou hrou, která mu přinesla dvě porážky. Přes výhru nad pozdějším vítezem skončil Jonáš na druhém místě. Pro Jonáše to znamená postup na přebor ČR, který se uskuteční v září 2023. Bohužel v kategorii dívek postupuje jen první v pořadí. Dalšími našimi zástupci v této kategorii byli kluci z Vodňan: Vojtěch Hryzbil, Rudolf Tischler a David Lang pro kterého to byl první turnaj.

Kategorii hochů do 12 let suverénně ovládl s plným bodovým ziskem 7 bodů ze 7 partií a s náskokem 1,5 bodu Martin Tejnor, který také postoupil do přeboru ČR. Jonáše Tomynce odsoudila prohra v posledním kole s Martinem k šestému místu. Na osmém místě skončil Tymofii Zichuk, který také doplácel na svou rychlou hru. Ta mu stačil k vítězství pouze na slabšími protivníky.

V kategorii HD14 hrál za nás pouze Ondřej Topka, který skončil ve středu startovního pole. Ondra musí přidat na agresivitě, aby ubylo remíz a přibylo mu vítězství.

Další dvě madaile jsme získali v kategorii do 18 let. První místo obsadil talentovaný Maksym Velychko, který už tento rok hrál za náš klub soutěže družstev dospělých. Na třetím místě skončil Adam Tomynec. Oba mohou hrát otevřený přebor ČR dorostenců. Turnaje se v kategorii HD16 účastnili tři kluci z našeho klubu (Marek Dobeš, Volodymyr Zinchuk a Lukáš Lang), kteří tento rok začali hrát šachy a turnaj byl pro ně povzbuzením aby na sobě dále pracovali.