Skip to content Skip to footer

Z 5.VC jsme přivezli jen bramborovou medaily

V sobotu 10.6.2023 se v Českých Budějovicích uskutečnil šachový turnaj mládeže v rapid šachu ze série velkých cen, tentokrát pátý v pořadí. Z Písku odjela menší skupinka než obvykle, turnaje se zúčastnilo 5 píseckých mládežníků. V nejsilnější skupině A+B bojoval o medailová místa Volodymyr Zinchuk. Vova prohrál se všemi třemi medailisty a skončil na 4. místě. Voloďovi nicméně předpovídám velkou budoucnost. Jeho bratr Timofii se probojoval do této skupiny z minulé velké ceny a sbíral zkušenosti. Jonáš Klement měl hrát ve skupině C. S jeho zařazením do vyšší skupiny jsme souhlasili, aby byl sudý počet hráčů. Měl to velmi těžké neboť hrál se značně staršími protivníky. Ve skupině C hrál tentokrát Jonáš Irber nepříliš dobře. Na jeho obhajobu musím říci, že měl za soupeře také značně starší soupeře (o 5 a více let). Náš oddíl se dlouhodobě snaží, aby se tyto velké ceny konaly ne na výkonnostním, ale na věkovém režimu. Prostě mají spolu hrát děti přibližně stejného věku, ne podobné výkonnosti. Jonáš (ročník 2014) dostal v 1. kole soupeře ročníku 2006, pak až na 7. kole obdobně. Pepa Čížek bojoval ve svém druhém turnaji, získal 2 body a cenné zkušenosti. Z rodiny Čížkových jsme ale možná získali Žofku, která slíbila posílit náš šachový kroužek na ZŠ Benešova.