Skip to content Skip to footer

Zlatá Praha – turnaj dvojic

      V neděli jsme vyrazili navštívit matičku Prahu a černý Karlín na šachový turnaj dvojic – Zlatá Praha, pořádaný klubem Dopravních podniků. Z důvodu nemožnosti pomoci klubu ze strany rodičů jsme i při daleko vyšším zájmu ze strany dětí a mládeže vyrazili pouze se dvěma dvojicemi. Byli vybráni Jonáš Irber do dvojice s Jonášem Klementem a Volodymyr Zinchuk s Maxymem Velychkem. Turnaj byl za účasti dětí i dospělých a kluci si odehráli spoustu těžkých a hodnotných partií. Více takových turnajů!

První dvojice Jonášů to měla v těžké konkurenci velice těžké. Jonáš Klement na první šachovnici musel čelit mnoha těžkým soupeřům. Uhrál půl bodu z osmi partií. Střídal velmi dobré partie s partiemi, které se mu nepovedly. Pozice bohužel kazil v taktických zápletkách a turnajem se protrápil. Těžké partie se, ale určitě zúročí v budoucnosti. Co příští velká cena???? Jonáš Irber to měl na druhé šachovnici o poznání jednodušší. Zahrál velmi dobrý výsledek 5 bodů z osmi partií. Bodíků mohlo být i více, pokud by nehrál zbrkle a rychle. Až odstraní tento nešvar bude jednou nebezpečný hráč!

Druhou dvojici tvořil Maxym Velychko a Volodymyr Zinchuk. Maxym sehrál spoustu pěkných a vyrovnaných partií. Partie převážně kazil v koncovkách a v časových tísních. Chybí mu hlubší znalost základů, která by mu ve zrychleném tempu značně ulehčila život. Uhrál 3,5 bodu z devíti partií. Hrál velmi vynalézavě, ale na znalosti a zkušenosti soupeřů to mnohdy nestačilo. Volodymyr vstoupil do turnaje jako vítr a byl tahounem mužstva. Kluci se probojovali až na první stoly a zahráli si i s mezinárodními mistry. Volodymir se velmi zlepšuje, experimentuje v zahájení, pracuje na sobě a bylo to na hře znát. 6,5 bodu z devíti partií je výborný výsledek. Ještě dohnat základy a bude těžké ho porazit!

Turnaj se vydařil a zejména si kluci vyzkoušeli hru proti zkušeným a kvalitním soupeřům. Neměli to jednoduché, ale prali se o výsledek do posledního kola. Škoda Maxymovi poslední partie, mohlo být i podium.

Výsledky zde.

Jiří Landa

Show CommentsClose Comments

Leave a comment