Skip to content Skip to footer

6. VC – získali jsme zlato, stříbro ibronz

     6.Velkou cenu pořádal klub VŠTE z Českých Budějovicích. Na turnaj jsme vyrazili dvěma auty. Celkem se turnaje zúčastnilo devět mladých hráčů našeho klubu. Vezli jsme tiskárnu pro rozhodčího, tak jsem se snažili přijet včas. První kolo začalo s mírným zpožděním. Ve skupině D jsme měli jediného zástupce a to Marka Kocha. Marek měl s sebou podporu v tatínkovi, ale i tak to stačilo jen na jeden bod. Pokud chce Marek získávat více bodů je třeba nad šachy trávit více času. Pak se mu ti vrátí na výsledcích i na předvedené kvalitě partií.

Trochu nervózní byl Dan Tesař, který hrál svůj první šachový turnaj. První dvě kola se Dan sžíval s prostředím turnaje, ale s dalších pět kol již získal 4 body a skončil v horní polovině tabulky v turnaji C. V této skupině hrál také další začínající šachista Matyáš Sobek. Tomu již turnaj tolik nevyšel a skončil turnaj se dvěma body. Jonáš Irber je talentovaný šachista, ale hraje velice rychle. Tento turnaj musel začátky partií zapisovat (nejen on) a přineslo to mírné zpomalení jeho hry a i pár bodů navíc. Se třemi a půl body skončil v polovině startovního pole. Jeho kamarád Jonáš Klement se rozhodl dobrovolně také zapisovat i když už umí dobře pracovat s časem. Možná mu to pomohlo psychicky, protože celkem suverénně vyhrál skupinu C se šesti body.

Ve spojené skupině A a B jsem měli také čtyři hráče. Ondra Topka byl jediný zástupce patřící do skupiny B. Ondra zahrál svůj standard a skončil čtvrtý s 2,5 body. Maxim byl druhý nasazený ve skupině A, ale turnaj se mu moc nepovedl. Mohla se na tom podepsat únava po páteční odpolední směně. Maxim skončil po dvou porážkách a dvou remízách na šestém místě. Martin hrál tuto sezónu teprve první velkou cenu. Hezkou partii si zahrál s Ondrou, kdy měl sice kvalitu méně, ale spustil na Ondru lavinu čtyř spojených pěšců a ta partii rozhodla. I přes nevydařené předposlední kolo, kdy přišel brzy o dámu mu stačila remíza v poslední partii a celkově 4,5 bodu na třetí místo. Volodymyr prohrál pouze jednu partii a s pozdějším vítězem remizoval, když přehlédl dvoutahový zisk figury. V poslední partii hrál napínavou koncovku a kvalitou méně ale velice silným střelcem, který nakonec partii rozhodl. Díky tomu Vova poskočil na celkové druhé místo s 5 body.

První prázdninový den se nesl v příjemném šachovém duchu a kluci si přestávky mezi partiemi zpestřili fotbalem. Mají většinu partií zapsanou a mohou se na ně doma kouknout a hledat své případné chyby. Pokud bude během prázdnin nějaký vhodný turnaj, budeme Vás informovat.

Výsledky zde.

Pavel Tejnor

.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment