Skip to content Skip to footer

Liga mládeže zahájena

     V sobotu 7. října jsme vyrazili do Plzně na naše první dvě kola v 1.Lize mládeže B. Do Plzně jsme dorazili 15 minut před začátkem, a tak jsme měli čas se rozkoukat v novém Aktivity centru. Byla to naše premiéra v této soutěži a asi jsme dobře mládež namotivovali, protože jsme jeli v základní sestavě. Doufali jsme tedy že budeme bodovat, protože nám los přisoudil přijatelné soupeře. První kolo jsme hráli jako domácí s Plzní Letnou. Vova na první šachovnici se nebojácně pustil do svého soupeře, hezkým taktickým obratem získal kvalitu. Poté bohužel bez konzultace s kapitánem a v pozici, která šla hrát na výhru zvolil remízu. První utkání a nezkušenost si vybrala svoji daň. Naštěstí to neovlivnilo stav zápasu! Vicky na druhé šachovnici černými z pasivní pozice postupně vyklouzla a taktickým obratem vykombinovala střelce navíc! Skvělý výkon! Na třetí šachovnici se Martinovi nepovedla sicilka, ale úspěšně pozici ubránil a díky pevným nervům získal rozhodující výhodu. Poté polevil v pozornosti, soupeř získal kvalitu zpět, ale na vítězství to stačilo. Ondra na čtvrté šachovnici zahrál nepřesně dámský gambit a velmi ho trápil slabý pěšec a následná vazba na dámu. Naštěstí soupeř nehrál přesně a Ondra se vysmekl. Viděl taktický obrat po chybě soupeře a partii rychle vyhrál. Na páté šachovnici Matěj jasně přehrál svého soupeře a po zásluze zvítězil. Soupeř mu výhru docela ulehčil. Na poslední šachovnici Marek nastoupil ke své první vážné partii. Po sérii nepřesností se dostal do prohrané pozice, ale bojoval. Proti všem zásadám v koncovce vyměnil aktivně všechny figury a přešel do pěšcovky s pěšcem méně. Nicméně soupeř pěšcovku nezvládl a Marek nakonec vybojoval remízu. Bylo z toho nečekané vysoké vítězství 5:1. V dobré náladě jsme zamířili na pizzu. Tým před druhým odpoledním kolem spíše odpočíval. Ve druhém kole nás čekal pořádající tým ŠK 64 Plzeň. Ten do druhého kola nasadil i svou jedničku, která v prvním kole hrála extraligu mládeže, která se hrála souběžně s ligou mládeže. Dobrá nálada začala rychle vyprchávat, když své partie nezvládli Ondra s Martinem a rychle jsme prohrávali 2:0. Matěj zkušeně vyhrál pěšcovou koncovku, kde měl sice trojpěšce, ale vytempoval krále a posbírat pěšáky na dámském křídle. Marek měl slabší soupeřku a záhy srovnal na 2:2. Vicky statečně bojovala proti velmi silnému soupeři, ale nakonec neubránila pěšce a koncovka proti dvojici střelců s pěšcem méně byla beznadějná. Vova se na první šachovnici nebojácně pustil do matového útoku, vymýšlel zápletky. Soupeř se vynalézavě bránil, útok skončil a materiálové manko bylo příliš veliké. Byla z toho prohra 2:4.

Po sobotě jsme byli trochu zklamní, protože remízu jsme v druhém utkání určitě uhrát mohli. Náladu nám trochu zpravila informace, že nebudou hrát dva hráči základní sestavy našeho nedělního soupeře. Klatovy přijeli k nám do Písku v neděli ráno nakonec dokonce bez tří hráčů základní sestavy, čímž jsme začali mít naději na dobrý výsledek. My jsme postrádali pouze Vicky, kterou nahradil Jonáš Klement. Za dívku vždy musí nastoupit „super“ mladý hráč ročník 2012 a mladší. Jonášovi se premiéra povedla a porazil celkem s přehledem svou ještě mladší soupeřku. Zvítězil také celkem přesvědčivě Marek na páté šachovnici. Vedení 2:0 bylo nadějné. Pak však přišla hrubka Ondry v rovné pozici a soupeř korigoval na 2:1. Na druhé šachovnic se Martinova pozice zhoršovala, nicméně Matěj i Vova stáli dobře. Martin pozici neudržel a soupeř vyrovnal. Mezitím se pozice na obou zbývajících šachovnicích vyrovnala. Obě partie také skončili remízou a stejně skončil tedy i celý zápas s favoritem z Klatov 3:3.

První tři kola se povedli především Matějovi a Markovi, kteří oba získali 2,5 bodu. Vova hrál velice bojovně a nechtěl soupeřům dát nic zadarmo. Uhrál dvě remízy na první šachovnici, což je super výsledek. Chtěli bychom poděkovat všem hráčům, včetně našeho dámského hosta Vicky, kteří nám pomohli uhrát cenné vítězství a remízu při naší premiéře v 1. Lize mládeže.

Výsledky zde.

Jiří Landa

Show CommentsClose Comments

Leave a comment