Skip to content Skip to footer

Svatováclavský turnaj

v Táboře je tradiční turnaj v praktickém šachu hraný dvoukolovým systémem. Hrál se od čtvrtka 28. září do neděle 1.října. Každý den jsme dojížděli ve složení Maxim Velichko, Artem Ivanyš, Martin Tejnor, Pavel Tejnor a Volodymyr Zinchuk. Dan Tesař měl ubytování v Táboře.

Sraz jsme měli ve čtvrtek v 8:00 u hrací místnosti. Když jsem přijel na místo, tak mi Maxim oznámil, že Artem sedl na špatný vlak a jede do ČB. V Telefonu jsem měl SMS od Dana, že přejel stanici vlaku a jede také do ČB. Vyrazili jsme tedy ve čtyřech a zbylou dvojici jsme nabrali na vlakovém nádraží v Táboře.

Martin s Maximem hrály v B turnaji, já s Volodymyrem a Artem jsme hrál v C turnaji a Dan hrál v D turnaji. Začátek turnaje měl jako obvykle měl zpoždění. Horší bylo, že dvě ze čtyř skupin byli liché a v další chyběl hráč na první dvě kola. Bohužel tak vyšlo tak nešťastně, že Martin, Volodymyr i Dan první kolo nehráli. Dvě jedničky si po prvním dnu připsal Artem a Dan. Dan porazil pozdějšího vítěze skupiny D. Maxim měl po prvním dnu 1,5 bodu a ostatní vše prohráli, takže druhý den bylo co napravovat. Kdo udělal za den dva bod jel zpět autem ve předu. To byla také drobná motivace pro kluky. V pátek jel vepředu Volodymyr a v sobotu opět Artem.

Před posledním kolem měl naděje na medailové umístění Artem a Maxim. Maxim to měl složité, protože dostal prvního v pořadí po šestém kole. Nakonec z toho byla remíza, díky které Maxim uhájil páté místo, za které ještě byla finanční odměna. Artem svého mladšího soupeře přehrál a se ziskem kvality stál jasně na výhru. Špatně však spočítal oběť věže za dva pěšce, která byla nekorektní a partii prohrál. Artem tím spadl na sedmé místo, kdyžto jeho soupeře výhra posunula na druhou pozici. Dan skončil na sedmém místě ve skupině D se 3,5 body. Volodymyr skončil se 4 body na sedmnáctém místě a já se třemi body na potvrdil své 25. místo kde jsem byl nasazen. Martin skončil ve skupině B se 2 body na chvostu startovního pole.

Turnaj se povedl po organizační stránce a je jen škoda, že se turnaje nezúčastnilo více mládežníků z našeho klubu. Tento typ turnaje je pro rozvíjení jejich šachové hry ideální a koná se v dojezdové vzdálenosti z Písku. Tak snad již na Velikonoční turnaj, který se hraje stejným formátem bude mít náš oddíl více zástupců.