Skip to content Skip to footer

Strakonický Rumpál téměř dobyt!

V sobotu se veliká výprava Chess clubu Písek vydala na oblíbený rapidový turnaj do Strakonic. Strakonický Rumpál, zorganizovaný ve spolupráci s místním gymnáziem, v jehož prostorách byla i hrací místnost, se hrál tempem 20 minut na partii s přídavkem 10 sekund za každý provedený tah. Výprava čítala neuvěřitelných 22 hrajících píseckých šachistů z řad dospělých, dětí a mládeže. Dále jako trenéři Josef Streďák a Jiří Landa. FM Jakub Stinka a FM Michal Novotný s ambicemi bojovat o první místo! Turnaj byl silně obsazen a byla možnost si zahrát s hráči zvučných jmen. Například s GM Petrem Neumanem. Cenový fond byl velmi bohatý, celý turnaj pod vedením hlavního rozhodčího pana Jána Gdovina a za přispění ředitele turnaje Petra Hnila proběhl v přátelské atmosféře a bez zádrhelů. Za Chess Písek se zúčastnili FM Michal Novotný, FM Jakub Stinka, Radek Matějka, Filip Hlavsa, Jiří Jareš, Milan Trkovský, Vladimír Švec, Pavel Tejnor, Sergei Pirozhkov, Lukáš Karolyi, Adam Tomynec, Jonáš Tomynec, Jonáš Irber, Filip Novák, Daniel Tesař, Timofii Zinchuk, Volodymyr Zinchuk, Maxim Velychko, Matyáš Sobek, Artem Ivanyševič, Ondřej Topka a Jonáš Klement.

Jonáš Irber skončil s 1,5 bodem na 81 místě. Jonáš se stále zlepšuje, ale výsledky si neustále kazí svojí rychlou hrou a zbrklostí. Matyáš Sobek skončil na 77. místě. Byl to jeho první velký turnaj a byla vidět velká nervozita. Tlačil se dopředu a zapomínal hlídat svého krále. To ho stálo dva body.  Jonáš Klement skončil na 73. místě. Nedařilo se mu podle přestav a o lepší umístění ho připravilo jedno překročení času a zbytečná prohra ve vyhrané pozici. Vladimír Švec skončil na 70 místě a jistě čekal lepší výsledek. Pavel Tejnor zahrál fantastickou partii v prvním kole a přehrál v dramatické partii Václava Nováka ze Strakonic, který přecenil svůj útok a doplatil na Pavlova rychlého pěšce. Pavel nakonec skončil 69. 68. Milanu Trkovskému se turnaj vůbec nepovedl a doplatil na hrubé chyby. Zinchuk Timofii nevybočil za své velmi rychlé hry a opět se to projevilo na výsledku. Pokud bude hrát výrazně pomaleji tak skončí výrazně lépe než na 66. místě. Daniel Tesař hrál svůj první silný turnaj a uhrál 3 body. Byla vidět velká nervozita a nezkušenost. Čeká ho ještě velká práce, ale věřím, že se bude rychle zlepšovat. 59. místo – dobrý výkon. 56. Zinchuk Volodymyr si jistě představoval lepší umístění. Drobné chyby, nezapojení všech figurek do hry a neznalost koncovek ho stálo lepší umístění. Velká naděje píseckého šachu. Hraje atraktivní šachy a velmi dobře se připravuje! Jonáš Tomynec se vůbec nezměnil. Má veliký potenciál, dokáže zahrát krásné partie a pak si to kazí rychlou hrou a chybami propočtu. Veliká škoda, má na víc než 3 body a 53. místo. Sergei Pirozhkov náš nový hráč z Ukrajiny skončil na 51. místě, asi spravedlivě ke své výkonosti. Jirka Jareš na 45. místě asi čekal lepší výsledek a turnaj mu příliš nevyšel. Bojoval, ale ne vždy to vyšlo. Filip Novák prokázal svoji zlepšující hru. Občasná chyba v propočtu a neznalost zahájení a koncovek Filipovi vzaly lepší výsledek. 3,5 bodu a 42. místo jsou spravedlivé. Očekávám brzké zlepšení! Maxim Velychko  se 3,5 body skončil na 40.místě. Jistě má na víc. Brzdila ho poněkud pasivní hra a měl jsem pocit, že ne vždy se mu daří najít správný plán hry. Ondra Topka mě velmi mile překvapil. Snažil se hrát o mnoho aktivněji, nedával zbytečné remízy a hned se to projevilo na výkonu a předvedené hře. 4. body a dobrý výkon. Gratuluji! Filip Hlavsa asi byl velmi zklamaný. Začátek turnaje byl dobrý, zahrál si i s GM Neumanem, ale poté se lehkost vytratila a 4. body a 28 místo ho jistě nenaplnili spokojeností a štěstím. Lukáš Karolyi hrál velmi přemýšlivé šachy. Dostával se do časových tísní, které hrál docela dobře. Jeho výkonu přeci jenom chybělo více aktivity a odvahy dopředu. 27. místo je uspokojující, ale jistě má na víc! Největší překvapení a dojem udělal Adam Tomynec. Hrál výborně, vycházel mu propočet, hrál všechny partie se silnými soupeři, s kterými nejen držel krok, ale dokázal i zvítězit. Porazit Filpa Hlavsu a Radka Matějku se nepoštěstí každý den! Vytáhl to až na přední šachovnice a zahrál si i s GM Neumanem. Výkon 1918 hovoří za vše. Jen tak dál! Gratuluji ke skvělému výkonu!! 24. místo!  Dalším překvapením bylo 21. místo Artěma Ivanyše. Chybí mu základy, ale logika a propočet je jeho silnější stránkou. 4,5 bodu je výborný výkon! Radek Matějka na začátku klopýtnul se zmiňovaným Adamem Tomyncem, ale rychle se oklepal a výsledkem bylo 16. místo a 4,5 bodu. Blížíme se ke stupňům vítězů. Michal Novotný skončil na pátém místě a jistě ho mrzela prohra s pozdějším vítězem Taronem Shagbazyanem. Turnaj vrcholil v posledním kole, přímým soubojem o první místo mezi naším Jakubem Stinkou a Taronem Schgbazyanem. Jakub bílými figurami musel zvítězit na první místo. Dramatická ostrá partie vrcholila oboustrannou časovou tísní. Jakub stál na pokraji výhry, ale neviděl v časové tísni chycení soupeřovy dámy a tak posléze partie skončila remízou po dohodě obou soupeřů. Veliká škoda, ale Jakub prokázal své bojovné srdce, orientaci v ostrých pozicích. Ve výsledku třetí místo a bronzová medaile!!! Gratuluji!!!

Hráči a trenéři Chess clubu Písek odvedli výbornou práci, fandili si jako parta, podporovali se. Velmi mě těší, čím dál těší zapojení čím dál více hráčů, trenérů i rodičů do klubového života. Čekají nás soutěže družstev a další plánované akce. Tou nejbližší je Svatováclavský turnaj v Táboře, s možností uhrání ELA v praktickém šachu. Kolik nás pojede???? Budeme potřebovat autobus???