Skip to content Skip to footer

O pohár starosty města Písku 2024

V sobotu 27.4. jsme pořádali již 26. ročník rapidového turnaje O pohár starosty města Písku. Jedná se o nejsilněji obsazený rapidový turnaj v jižních Čechách. Tento rok začali  přicházet přihlášky ve větším množství již velmi brzy a bylo nám jasné, že bude opět velká účast. To se také potvrdilo. Po různých odřeknutí ze zdravotních důvodů se počet účastníků nakonec zaokrouhlil na 126 hráčů. Potěšující bylo, že 18 hráčů bylo z našeho klubu. Z toho více jak polovina byli mladí hráči.

Turnaj zahájil nový starosta Písku JUDr. Ing. Michal Čapek, kterého boje za šachovnicí zaujaly a setrval celé první kolo. Chess club Písek si váží výrazné a dlouhodobé podpory města na činnosti oddílu.

Od prvních kol se hrálo hrála většina partií na výhru čemuž samozřejmě nahrává zkrácené tempo, ale i hojná účast mladých hráčů. Tentokrát jsme měli i problémy s nasazením hráčů do druhého kola, když se po prvním kole zjistilo, že byl za presentován hráč, který na turnaj nedorazil. Museli jsme přelosovat druhé kolo, ale pak už turnaj pokračoval bez problémů. Z našich hráčů byl ve hře o přední umístění pátý nasazený Jakub Stinka. Kuba bohužel prohrál páté a šesté kolo a tím jeho ambice na přední umístění skončili. Kuba skončil celkově na 12. místě. Výborně zahráli Radek Matějka a Filip Hlavsa, kteří uhráli shodně 6 bodů. Radek měl nejlepší pomocné hodnocení z šestibodových hráčů a skončil na 15 místě. Filip byl dvacátý třetí.

Výsledky naší mládeže byli kolísavé, ale to se dalo očekávat. Nejlepší byl Lukáš Karolyi  s 5,5 body na 31. místě. Lukášovi se turnaj opravdu povedl. Dobře zahráli i Maxim Velychko, Adam Tomynec a Marek Dobeš. Maxim skončil s pěti body na 46. místě. Adam a Marek měli po 4,5 bodu. Ostatní mládeži se turnaj tolik nevydařil, ale je důležité, že si turnaj zahráli aby nasbírali zkušenosti. Za zmínku stojí 2,5 bodu Jáchyma Hába, který hraje šachy teprve prvním rokem, ale chtěl si turnaj vyzkoušet.