Skip to content Skip to footer

Michal a Radek vyhráli Velikonoční turnaj

V Táboře se uskutečnil již 9. ročník Velikonočního turnaje O Pohár Mistra Jana. Účast byla značná, zúčastnilo se ho 117 hráček a hráčů. Hrálo se ve 4 skupinách dle  výkonnosti.  Snažili jsme se na turnaj nalákat co nejvíce našich mladých hráčů, ale nakonec se turnaje zúčastnily jen tři kluci a tři dospěláci. Maksym hrál nesilnější skupinu A společně s Michalem, Martin a Radek hráli skupinu B a já s Danem jsme si zahráli skupinu C.

Michal spal v Táboře, takže měl po každém kole čas rozebrat s klukama jejich partie. Také jsme v rámci družby s ostatními šachisty zašli jeden večer na pivo.

Michal Novotný byl druhý nasazený, tak pomýšlel na příčky nejvyšší. Nepovedlo se mu však druhé kole které prohrál. Nicméně se zkoncentroval a další tři partie vyhrál. V předposledním ranním kole dal rychlou remízu aby ušetřil síly na rozhodující partii o vítězství s Davidem Hákem, kterou nakonec vyhrál. Michalova poslední partie s Davidem Hákem stojí za přehráni. Maxim Velychko zahrál také výborný turnaj. Nepovedlo se mu třetí a čtvrté kolo, ale jinak hrál aktivní šachy plné taktických zápletek. Skončil na 12. místě s výborným perfo elem 1995.

Radek Matějka začal turnaj třemi výhrami. Ve čtvrtém a pátém kole uhrál dvě remízi, ale stále se držel průběžném druhém místě. V šestém kole porazil Štefana Rucabado, který měl plný počet bodů a tím získal rozhodující výhodu v pomocných hodnoceních. Musel však ještě vyhrát poslední kolo. To se mu nakonec po napínavém průběhu povedlo a Radek opanoval skupinu B. Martin Tejnor byl 31. nasazený. První čtyři kola se mu povedla a získal v nich 2,5 bodu. V dalších třech kolech však uhrál pouze jednu remízu a to mu stačilo na konečné 23. místo.

V turnaji C startoval Dan Tesař, který ještě neměl žádné ELO z klasického šachu. Danovi výborně vyšla první kola. Měl 4/5 a byl na průběžném třetím místě. Následné dvě prohry je posunuli na 9. místo, což je přesto skvělý výsledek. Vypadá to, že si uhrál FIDE ELO ve slušné výši. Mně se dařilo tak střídavě a skončil jsem o něco lépe než jsem byl nasazený.