Skip to content Skip to footer

Zhodnocení divizních soutěží a 2.ligy

2.liga

Už je to hotovo

V neděli 7. dubna skončila 2. liga soutěží družstev Českého šachového svazu. Chess club Písek v ní po dvou druhých místech, která obsadil v předchozích dvou ročnících, konečně dosáhl na metu nejvyšší a zaslouženě stylem start-cíl zvítězil a vybojoval právo postupu do 1. ligy. Základem úspěchu byla především výborná docházka hráčů základní sestavy, když jsme k zápasům nastupovali většinou pouze s jedním nebo dvěma náhradníky. Na výsledku se nejvíce zasloužili Michal Novotný, který na páté šachovnici dosáhl 8 bodů, odchovanec z Písku Jakub Stinka na druhé šachovnici 7,5 bodu a Martin Klicnar na šesté šachovnici 7 bodů.

V příští sezóně bude Chess club Písek zastupovat jihočeský kraj v 1. lize. Jedná se o druhou nejvyšší národní soutěž, ve které hrají družstva častokrát s extraligovou zkušeností a hráči pravidelně se účastnící mezinárodních soutěží. Udržení 1. ligy tak nebude pro písecké šachisty jednoduchý úkol a bude potřeba hodně zapracovat na letní přípravě, aby Písek zůstal v první lize i v dalších ročnících.

Roman Grill

1.divize – B

Skončili jsme, jasná zpráva…..

Tak máme za sebou soutěž družstev – ročník 2023/2024.

Jako kapitán mužstva „B“, které hraje pravidelně I.divizi, bych chtěl poděkovat všem, kteří se jednotlivých zápasů zúčastnili, a tím přispěli k tomu, že i příští sezonu mužstvo „B“ hrát I.divizi.

Se skládáním nominace na jednotlivá kola to většinou bylo složité , zvláště vždy hledání toho osmého, ale nakonec jsme všechna utkání odehráli s plně obsazenými šachovnice.

Speciální ocenění zaslouží Jirka Jareš, který odehrál všechna kola se ziskem 50%. Zklamáním je můj výkon, letos se mi vůbec nedařilo, naštěstí většina ostatních podala slušné, dobré či dokonce vynikající výkony.

V příštím roce to bude o to složitější, že 1.ligy i I.divoze se hrají ve stejný den. Každopádně je třeba se dobře připravit a zapojit do soutěží i mladé naději.

Ještě jednou všem děkuji

Daniel Mareš

1.divize – C,   2.divize E

Sezona družstev dospělých je za námi. Střídali jsme slabší a lepší okamžiky. Někdy nás provázela smůla a jen těsně jsme nedosáhli na body. Nejvíce mi potěšilo zapojení mladých šachistů do druhé divize. Nejlepší z nich nám pomohli i v divizi první. Obě družstva pracovala jako tým a jeden podporoval druhého. Do divizí naskočil Maxim Velichko a hned se stal oporou týmu. Ostatním mládežníci se velmi snažili a ověřili si, že soutěž družstev je úplně jiná disciplína. Je to vrchol šachového snažení. Jako kapitán jsem občas stěží dával dohromady sestavu především na první divizi, ale zvládli jsme to! Svým výkonem také vynikal Jirka Bureš a neporazitelnost si pokazil až v závěru. Všem zúčastněným velmi děkuji za přístup a dobrou náladu v týmu. Jsem velmi spokojen s přístupem především nastupující generace a věřím ve velký vzestup celého Chess clubu Písek. Můj dík patří i všem trenérům bez kterých si sqwělý chod klubu nedokážu představit.

Dycky Chess club Písek

Jirka

3.divize

Vedl jsem v této sezóně družstvo ve 3.divizi. Vzheledm k tomu, že mužstvo nechtělo postpoupit a sestoupit ze soutěže nelze, tak jsme prožili pohodovou sezónu. Měl jsem výhodu, že družstvo bylo složené ze začátečníků, pokročilé mládeže i starých matadorů. Vždy byl dostatek hráčů, kteří chtěli hrát.

Kluci co začínají (Jonáš Irber, Zdeněk Říha, Jonáš klement) odehráli jen jedno utkání. Zato starší a pokročilejší kluci (Daniel Tesař, Lukáš Lang, Lukáš Karolyi) hráli mnohem více. Většinu zápasů však odehráli staří matadoři (Jirka Jareš, Láďa Kolář, Vlaďa Švec, Milan Trkovský, Pavel Hajíček a Jarda Němec). V rozjeté sezóně se k nám připojil Martin Nigoš, který nám pomohl 2,5 body ve třech utkáních.

V příštím roce uvidíme, jestli budeme mít jedno nebo dvě družstva ve 3.divizi. Bude záležet na tom kolik postavíme družstev ve 2.divizi…

Všem děkuji za dobrou reprezentaci Chess clubu Písek v této soutěži.

Pavel Tejnor

Kapitán družstva