Skip to content Skip to footer

Mladí vodňanští šachisté ukončili sezónu

V pondělí 10. 6. 2024 na posledním kroužku ve školním roce mladí vodňanští šachisté ukončili letošní sezónu. Po pár volně sehraných partií s šachovými hodinami přistoupili k vyhlášení soutěží. V řešitelské soutěži zvítězil Lukáš Zíka z 2. C., druhý skončil Ondra Randák z 3.D a třetí Vít Křivánek ze 4.B. V dříve odehraném turnaji vyhrál opět Lukáš Zíka před Davidem Langem ze 4. A a Vojtou Hryzbilem ze 4. D. Všichni účastníci obdrželi balíček sladkostí, medailisté navíc knížku se šachovou tematikou. Na závěr si zahráli letos poprvé tzv. holandské šachy, což jsou šachy hrané ve dvojicích (tj. na 2 šachovnicích), kdy figurku sebranou soupeři předává hráč svému spolubojovníkovi, který si ji může nasadit na své šachovnici jako svou novou figuru (přirozeně spoluhráči ve dvojici mají opačné barvy, aby si sebrané figury vzájemně mohli předávat k nasazení na druhé šachovnici).

Doufáme, že se kluci, pod vedením Martina, budou dále zlepšovat a brzy posílí Chess club Písek v různých mládežnických kategoriích.

Martin Klicnar

Na fotce nejlepší z turnaje s cenami, zleva: druhý David Lang, první Lukáš Zíka a třetí Vojta Hryzbil.